KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12746047
*
nr 1274 6047
Yngve Berg
(1887-1963), Sverige
Akvarell, Modell, tillskriven, bladets mått: 15x11 cm
Yngve Berg, svensk bildkonstnär född 1887, död 1963.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 19:21:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 12:28:00
1
150 kr
9/9 14:09:49
2
200 kr
9/9 17:00:02
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg yngve berg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:25
*
Yngve Berg
Yngve Berg, svensk bildkonstnär född 1887, död 1963.
nr 1274 6047
Yngve Berg
(1887-1963), Sverige
Akvarell, Modell, tillskriven, bladets mått: 15x11 cm
Yngve Berg, svensk bildkonstnär född 1887, död 1963.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 12:28:00 | 1 | 150 kr |
9/9 14:09:49 | 2 | 200 kr |
9/9 17:00:02 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg yngve berg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:25